Buková hora - Suchý vrch

V nejjižnější části Orlických hor se nachází lyžařská běžecká oblast Buková hora – Suchý vrch.  Ráj běžkařů. Stroje zde denně upravují hřeben z Českých Petrovic přes Mladkov, Suchý vrch, Červenovodské sedlo a Čenkovice do Štítů, a také několik okruhů okolo Čenkovic a Suchého vrchu, vše v celkové délce přesahující 65 km tratí. Celá oblast je  ideálně dostupná jak auty, tak vlakem.

Doporučenými výchozími místy jsou České Petrovice ( Sport areál ), Mladkov (žel.stanice), Jamné nad Orlicí , Červenovodské sedlo ( silnice I/11), Čenkovice, Hoblovna, Valteřice ( u hájovny) a Štíty ( žel.stanice). Parkovací možnosti jsou nejlepší na centrálním parkovišti v Čenkovicích. Služby a stravovací možnosti se nacházejí jak na celé hřebenové trase, tak i v některých výchozích místech, např. Jamné nad Orlicí, Lichkov, Orličky a Čenkovice. V provozu jsou i bufety na Suchém vrchu a na Červenovodském sedle, kde se zároveň nachází i informační středisko.

 

Lyžařská běžecká oblast Jeřáb

Méně známé ale také velmi kvalitní a strojem upravované bílé stopy jsou v oblasti Jeřábu. Celkem 26 km se nachází mezi městem Králíky a obcí Červená Voda ve východní části Orlicka. Také zde je výhodou velmi dobrá dopravní dostupnost a zejména příznivci klidných výletů v nádherné přírodě si zde přijdou na své.

Výchozími místy jsou Šanov, část Červené Vody, nebo Horní Orlice a Sv.Trojice, případně Severomoravská chata. Parkovací možnosti jsou ve výchozích místech omezené.

Stravovací možnosti jsou nabízeny jak v Šanově, tak v Červené Vodě a na Hedeči. Stravování poskytuje i Severomoravská chata.

 

Lyžařská běžecká oblast Dlouhoňovice

V nabídce lyžařských běžeckých oblastí Orlicka jde o tzv.příměstskou oblast nacházející se v území mezi městy Žamberk a Letohrad se začátkem strojově upravovaných stop ve Ski areálu Dlouhoňovice. Oblast je velmi dobře dopravně dostupná a v případě dobrých sněhových podmínek nabízí až 20 km strojově upravených stop.