Jedno ze tří středisek zimních sportů na nejvyšší hoře Krušných hor, Ski areál Klínovec jih, najdeme na jižní straně Klínovce směrem na Jáchymov. Dobrá dostupnost z Prahy, asi 120 km do Jáchymova, kde je sběrné parkoviště u dolní stanice, odkud se můžete vyvézt na vrchol sedačkovou lanovkou, z něj činní oblíbené místo zimních radovánek. Další možností je příjezd z Božího Daru v blízkosti hranic s Německem, kde se dá parkovat přímo na Klínovci.

Areál nabízí dvě sjezdovky. Jedna je dlouhá 2,2 km a je vhodná pro náročnější lyžaře a snowboardisty, druhá o délce 300 m je vhodná pro lyžařské začátečníky a děti. Lyžuje se každý den od 9.00 do 17.00 hodin a sjezdovky nabízejí mnoho atrakcí pro všechny, kteří si rádi hrají. Pravidelná denní úprava terénů je samozřejmostí.  V areálu je půjčovna lyžařského vybavení lyží a snowboardů a lyžařská škola. Dále je k dispozici restaurace, parkoviště zdarma a skibus. Možnost zakoupení permanentky platící na celém Klínovci.

Pro děti

Mírný svah, lyžařská škola.

Skibus

Skibus z Jáchymova lázní k dolní stanici lanovky jezdí pro skupiny zdarma, nutno objednat na tel.č.: 723638724

Půjčovna

V areálu je půjčovna lyžařského vybavení lyží a snowboardů za ceny kompletů od 200,- Kč (info na tel.+420731517527 ) a lyžařská škola - více zde (tel.: 602191648).